NAUJIENOS IR RENGINIAI

Renginyje „Tu – mano viltis“ – dėmesys ir kaulų čiulpų donorystei

2015 09 04

Kiekvieną rudenį Onkohematologinių pacientų bendrija „Kraujas“ skiria dėmesį piktybinių kraujo ligų žinomumui, o pirmoji minėtina – rugsėjo 15 d. Pasaulinė limfomos diena. Simboliškai, būtent ši data buvo pasirinkta VUL Santariškių klinikų Kraujo centro ir OHLB „Kraujas“ organizuojamam renginiui „Tu – mano viltis“.

Renginiu norima pabrėžti, jog onkologinė liga nėra tokia gąsdinanti, kai mus visus sieja stiprus tarpusavio bendradarbiavimo, nuoširdaus rūpesčio ir palaikymo ryšys, o pasipriešinti ligos keliamiems iššūkiams ir sunkumams galime tik būdami vieningi, todėl svarbūs visi: onkohematologijos srityje dirbantys profesionalai: gydytojai, slaugytojai, psichologai, dietologai, socialiniai darbuotojai, fizinio aktyvumo specialistai, ligos patirtį turintys ir jau pasveikę žmonės, aktyvūs ir neabejingi visuomenės nariai: savanoriai, kraujo ir kaulų čiulpų donorai. Ir nors svarbiausias yra sergantis žmogus, jo poreikiai, jam kylantys klausimai, jausmai, norai ir tikslai, visa anksčiau išvardinta komanda imasi reikšmingo darbo – būti šalia, atsižvelgti į paciento poreikius ir suteikti jam reikiamą pagalbą laiku ir vietoje.

Renginys „Tu – mano viltis“ – tai padėka kraujo ir kaulų čiulpų donorams, projekto „Draugų kalendorius“ savanoriams ir visiems, neabejingiems sergantiesiems piktybinėmis kraujo ligomis, taip pat kvietimas prisijungti prie nuolat augančios bendruomenės, padedančios sergantiesiems kovoti su liga, o kartu ir vilties žinutė, jog būdami vieningi mes esame didžiulė jėga prieš gąsdinančią ligą ir sergantis žmogus šiame išbandyme neliks vienas.

Renginyje „Tu – mano viltis“ rugsėjo 15 d. nuo 11 iki 16 val. Katedros aikštėje vyks įvairios veiklos:

  • VUL Santariškių klinikų Kraujo centro palapinėje bus galima neatlygintinai donuoti kraujo, kurio labai trūksta tiek kraujo vėžiu, tiek kitomis ligomis sergantiems pacientams bei užsiregistruoti į negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą (registruojami asmenys nuo 18 iki 35 m.).
  • Gyvojoje bibliotekoje pabendrauti su onkohematologijos srityje dirbančiais specialistais (gydytojais, psichologais, dietologais), kraujo ir kaulų čiulpų donorais, buvusiais pacientais, kurie dalinsis patirtimi, griaus mitus bei atsakys į visus Jums rūpimus klausimus apie kraujo vėžį.
  • Įkvėpti sergantiesiems stiprybės ir drąsos, užrašant bei pakabinant palinkėjimą ant „Vilties medžio“.
    16 val. – specialiai fotomenininko Arturo Valiaugos sukurtos savanorystės fotoparodos atiddarymas, kuria siekiama atskleisti paciento ir savanorio draugišką ryšį bei bendravimą, savanorystės svarbą onkologijos srityje. Pavasarį į VUL Santariškių klinikų ir OHLB „Kraujas“ vykdomas veiklas įsilieję savanoriai tampa svarbia bendruomenės dalimi, prisidedančia prie pacientų gyvenimo kokybės gerinimo. Paroda „Draugų kalendorius“ Katedros aikštėje bus eksponuojama rugsėjo 15 – 22 d.

Maloniai kviečiame sudalyvauti renginyje!